دپارتمان بانک، بورس و بیمه

بانک، بورس و بیمه سه بخش اصلی اقتصادی هر کسب و کار است. تمام فعالین در حوزه کسب و کار نیازمند شناخت کافی در بخش های بانک، بورس و بیمه هستند. در شرایط ثبات اقتصادی، مدیران قادرخواهند بود که مدل های مالی متناسب با سازمان خود را دقیق و انعطاف پذیر طراحی نمایند اما در شرایط ریسک و عدم اطمینان ممکن است معاملات با چالش های گوناگونی مواجه شوند. در چنین وضعیتی، نیاز به مدل های مالی و اقتصادی در شرایط گوناگون بازار (پولی و مالی)  کاملاً محسوس است. صنعت بیمه به طور مستقیم در شاخص ها و مولفه های بهبود فضای کسب و کار وارد نمی شود، اما از طریق اثرگذاری بر بازارهای مالی و شاخص های بهبود فضای کسب و کار، می تواند شرایط توسعه سازمان را فراهم آورد. از مهم ترین شاخص های بهبود فضای کسب و کار می توان به شاخص اخذ اعتبار و همچنین حمایت از سرمایه گذاران اشاره نمود. متخصصین دپارتمان اموربانکی، بورس و بیمه در مگا مدیر آماده ارائه خدمات مشاوره متناسب با سازمان شما هستند.

اکثر کسب و کارها در ابتدای کار یا برای توسعه و گسترش فعالیت نیازمند دریافت وام از بانک می باشند، اما در زمان مراجعه به بانک با مسائل و چالش های بسیاری مواجه می شوند. عدم آشنایی افراد با انواع حسابها و وام ها، چگونگی محاسبه سود و اینکه چه نوع وامی مناسب کسب و کارشان می باشد ممکن است دردسرهای زیادی را برای آنها ایجاد نماید.

یکی از خدمات مورد نیاز فعالین عرصه صادرات و واردات، استفاده از خدمات ارزی جهت نقل و انتقال وجوه حاصل از این فعالیتها می باشد. برخورداری از امکانات و خدماتی که بانکها درخصوص انواع حسابهای ارزی، کارگزاریهای بین المللی، اعتبارات اسنادی، ضمانت نامه های ارزی، تسهیلات ارزی و حوالجات ارزی برای تجار و بازرگانان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ضرورت بیمه کسب و کار باذکر این نکته روشن میشود که هر کسب و کاری ممکن است در سازوکار فعالیتی خود با خطراتی مواجه شود و یا برای مصونیت خدمتی که ارائه میدهد نیازمند بیمه باشد. حتی بیمه کارکنان هم ممکن است با چالشهایی مواجه شود. بیمه مسئولیت کسب و کار یک شرط لازم برای همکاری با شرکای خاص است. اکثر مدیران با چالش های بسیاری مانند انتخاب بیمه گر مناسب، هزینه های بیمه، پوشش بیمه و … مواجه هستند.

بر اثر پیشرفت تکنولوزی و ورود انواع محصولات و فرآوردهای صنعتی و غیره، با وجود اینکه تسهیلات و رفاه اجتماعی برای مردم به همراه دارد، پتانسیل خسارت را نیز با خود بهمراه دارد. بیمه گران طرحها و پوشش های بیمه ای را برای جبران خسارت و زیانهای احتمالی ناشی از اینگونه خطرها به بازار بیمه عرضه می کنند.

یکی از مهمترین اهداف هر فرد در سرمایه گذاری، کسب درآمد و سود از بورس است. سرمایه گذاری در بورس اگر همراه با هوش مالی و به صورت صحیح و آگاهانه باشد، می تواند این اهداف را تامین نماید. بسیاری از شرکت ها تمایل به عرضه سهام خود در بورس دارند اما به دلیل عدم آشنایی با بورس با چالش های بسیاری مواجه می شوند. چالش هایی مانند کمبود نقدینگی،کمبود عمق بازار، نبود ابزارهای پوشش ریسک و…

فرم مشاوره دپارتمان بانک، بورس و بیمه:

* روی فهرست کلیک کرده تا فهرست نمایش داده شود
* روی فهرست کلیک کرده تا فهرست نمایش داده شود