دپارتمان هویت دیداری

هویت دیداری، تمایزی منحصر بفرد است که برای مشتریان، کارکنان و مدیران سازمان یا شرکت ها و مشاغل اهمیت ویژه ای دارد. همانند هویت شخصی افراد،که آنهارا منحصر به فرد می کند، هویت دیداری کسب و کار هم آن را از هر شخص و یا شرکتی در بازار تجارت متمایز خواهد کرد. هدف اصلی از هویت دیداری، ایجاد ذهنیت و چشم انداز نسبت به تجارت خود در مشتریان است، تا جاییکه رفع نیازهای خود را در گرو مراجعه به شما بدانند. برای ایجاد تمایز، آگاهی و افزایش وفاداری مشتریان، لازم است فرآیند هویت دیداری بر اساس شناخت کامل از رقبا و اهداف و ماموریت شرکت انجام شود. در این حوزه چالش های بسیاری وجود دارد. از جمله انتخاب رنگ مناسب، طراحی لوگو، شعار سازمانی، طراحی فضای داخلی و استراتژی برند و … وجود دارد.

سنگ بنای دیداری یک شرکت لوگوی آن میباشد. مهمترین اصل در طراحی لوگو داشتن یک ایده منحصر به فرد می باشد. چالش های بسیاری در طراحی لوگو وجود دارد. چالش هایی مانند ملموس بودن، به ذهن ماندن، ایجاد حس آرامش و اعتماد به مشتری، ساده بودن و….

شعار تبلیغاتی جمله ای است که محصول یا خدمت یک کسب و کار را در قالب چند کلمه به مشتری توضیح می دهد. شعارتبلیغاتی به اندازه نام شرکت و لوگو اهمیت دارد.گاهی اوقات نام برند فراموش می شود اما شعار تبلیغاتی در ذهن می ماند.

امروزه فضای کاری و نوع معماری آن تاثیر به سزایی در افزایش بازده کاری و جذب مشتریان دارد. یک طراحی نو آورانه و ارگونومیک، می تواند باعث بهبود ارتباطات و همکاری ها میان کارکنان و مشتریان گردد. یکی از چالش هایی که همواره ذهن مدیران را درگیر می نماید، استفاده بهینه از فضای شرکت می باشد.

برند یک دارایی نامشهود است که شامل تردمارک، لوگو، بسته بندی، استراتژی بازاریابی، دارایی های آنلاین، رنگ برند و سایر موارد می باشد. ارزش گذاری و پیش بینی ارزش آتی برند کمک بزرگی به مدیران اجرایی و سرمایه گذاران می نماید. تعیین ارزش برند یک کار تیمی است و نیاز به دانش کافی نسبت به محیط داخل و خارج کسب و کار دارد. یکی از چالش برانگیزترین موارد در یک شرکت، تعیین ارزش آن می باشد.

با رشد روز افزون استفاده از اینترنت و جامعه مجازی، داشتن وب سایت یک اقدام ضروری برای اکثر کسب و کارها می باشد. تمام مشتریان به نوعی در فضای آنلاین حضور مستمر دارند، پس برای آغاز برندینگ باید کسب و کار در فضای آنلاین معرفی گردد. بهترین راه برای کاهش هزینه ها و سهولت دسترسی مشتریان طراحی یک وب سایت کارا و حرفه ای می باشد.

فرم مشاوره دپارتمان هویت دیداری:

* روی فهرست کلیک کرده تا فهرست نمایش داده شود
* روی فهرست کلیک کرده تا فهرست نمایش داده شود