دپارتمان واردات و صادرات

دپارتمان واردات و صادرات

در دنیای امروز، ارتباطات، مبادلات کالا، اطلاعات و فناوری بیش از پیش گسترش یافته است. تولید کنندگان و صادرکنندگان کالا، نسبت به گذشته فرصت بهتری در اختیار دارند تا در بازارهای بین المللی به رقابت بپردازند و کسب و کار خود را توسعه دهند. از سویی دیگر واردکنندگان نیز نقش مهمی درنظام توزیع و قیمت گذاری کالا و اثرگذاری بر بازار و مصرف کنندگان دارند. مدیران در این حوزه با چالش هایی مانند تعرفه های گمرکی، تحریم ها، عدم وجود اعتبار بانکی، قوانین دست و پاگیر، طولانی شدن فرآیند گمرک و… مواجه می باشند. تیم متخصص و مجرب مگامدیر آماده است تا دراین خصوص چالش های سازمان شما را شناسایی و راهکار مناسب جهت رونق کسب و کار شما ارائه نماید.

واردات کالا امری تخصصی است که نیاز به مهارت و تجربه دراین کار دارد. مدیران در این حوزه با  چالش هایی مانند شناسایی کشور طرف معامله، مذاکره جهت خرید، اخذ پرفورما، اعتبارسنجی فروشندگان، خرید کالا، خدمات پرداخت با گشایش اعتبار و… مواجه می باشند.

امروزه تمام کارخانه ها و تولید کنندگان به دنبال حضور در بازارهای جهانی می باشند. بازارهای گسترده تر مساوی سود بیشتر و یافتن پتانسیل های جدید است. با توجه به شرایط کنونی و بازارهای رقابتی ممکن است چالش های زیادی در این حوزه وجود داشته باشدکه شامل بررسی امکان صادرات کالا، کشور های وارد کننده، چگونگی قیمت گذاری، شناسایی رقبا، شناسایی مصرف کنندگان کالا، انتخاب مناسب ترین سیستم فروش، بررسی نقاط قوت و ضعف بازار و..

ترخیص کالا اصطلاحی است که جهت اظهار کالا به گمرک و آزاد سازی آن برای واردکننده یا صادر کننده کالا مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از کالاهایی که وارد کشور می شود نیاز به اخذ مجوز دارند، مجوز استاندارد، مجوز بهداشت، مجوز ارشاد، مجوز قرنطینه و مجوز سازمان انرژی اتمی از این جمله هستند. مدیران در این حوزه با چالشهایی مانند انتخاب بهترین مسیر حمل و نقل با توجه به وزن کالا، ارسال سریع کالا و همچنین قیمت تمام شده، آماده سازی و ثبت اسناد، محاسبه پرداخت مالیات، ماخذ تعرفه گمرکی، سود بازرگانی، حقوق گمرکی و… مواجه می باشند.

برگزاری نمایشگاه تنها محدود به معرفی کالا و خدمات نیست، در واقع محلی جهت معرفی و ارتقا سطح کیفی خدمات می باشد. در زمان برگزاری نمایشگاه معمولا به روزترین محصولات و روش های نوین خدماتی توسط حاضران به نمایش گذاشته می شود و می توان با ایجاد روابط تجاری و اقتصادی، به سرعت کسب و کار رونق داد.

ارزش کالاهای وارداتی از جهت محاسبات گمرکی بسیار اهمیت دارد. تعرفه، ردیف محاسباتی  بین المللی  هر کالایی در همه گمرکات جهان است و ارزش، قیمتی است برای کالای وارداتی در گمرکات کشور که گمرک آن را پذیرفته باشد. قیمت و ارزش گذاری کالای وارداتی از جمله چالشهای مدیران در این بخش می باشد.

فرم مشاوره دپارتمان واردات و صادرات:

* روی فهرست کلیک کرده تا فهرست نمایش داده شود
* روی فهرست کلیک کرده تا فهرست نمایش داده شود