دپارتمان حقوقی

عدم آگاهی و غیر متخصص بودن در زمینه مسائل حقوقی ممکن است کسب و کار را در شرایط نا به هنجاری قرار دهد که راه گریز از آنرا برای سازمان بسیار مشکل سازد. برای داشتن یک کسب و کار قانونمند و حرفه ای و همچنین تنظیم و تکمیل قراردادها دراختیار داشتن یک مشاوره حقوقی خبره در این زمینه کاملا ضروری است. وکلای این حوزه به دلیل تخصصی که در کسب وکار نوپا، اینترنتی و سنتی دارند و آشنایی با موضوعات حقوقی مرتبط با استراتژی های تجاری و چارت مارکت ها می توانند کمک شایانی به راه اندازی و توسعه کسب و کار نمایند. در همه سازمان ها و شرکت ها ممکن است اختلافات یا مسائل حقوقی متعددی ایجاد شود که حل و فصل آنها تیم مشاورین حقوقی مگامدیر با درنظر گرفتن شرایط سازمانی شما امکان پذیر است.

جهت تنظیم کلیه معاملات وجود یک قرارداد شفاف و دقیق امری ضروری است که در تنظیم آن نکات حقوقی بسیاری باید در نظر گرفته شود. قرارداد ها اعم از حقوقی، استخدامی، حل و فصل اختلافات تجاری، تعیین ساختار و ماهیت کسب و کار، حل اختلافات در محل کار و… هر کدام پیچیدگی های خود را دارند.

در حوزه حقوق بیمه و بانکی با توجه به وجود قوانین وآیین نامه های فراوان، قطعا نمی توان بدون تسلط به  قوانین در دعوی پیروزی شد. مدیران مراودات زیادی با بانک ها و بیمه ها دارند. مواردی مانند مضاربه، مشارکت، جعاله در حوزه بانکی و اخذ خسارت از شرکت های بیمه و… همواره چالش برانگیز می باشد.

مسائل حقوقی متعددی وجود داد که شرکت ها و موسسات با آن سر و کار دارند. نحوه ثبت شرکت، تشکیل پرونده مالیاتی، اخذ گواهی ارزش افزوده، پلمپ دفاتر، بیمه کارکنان، نحوه تغییر در سرمایه شرکت، ورود و خروج اعضا شرکت، ثبت شعبه شرکت، اخذ کارت بازرگانی، نحوه انحلال شرکت و… از جمله مواردی است که ممکن است چالش های زیادی برای مدیران به وجود آورد.

فلسفه و نظریه نظام مالکیت معنوی و صنعتی بر این اصل استوار است که حقوق متقابل دارندگان این دارایی ها تضمین و تامین گردد. صاحبان ایده و مخترعین با چالش ها و مشکلاتی مانند چگونگی طراحی و تولید محصول جدید، شرایط انحصار نمایندگی، شرایط ثبت ایده و اختراع ، تکمیل اظهارنامه، چگونگی حمایت از مالکین صنعتی و حمایت از اختراع، علائم صنعتی و تجاری، اخذ تاییدیه و.. مواجه می باشند.

فرم مشاوره دپارتمان حقوقی:

* روی فهرست کلیک کرده تا فهرست نمایش داده شود
* روی فهرست کلیک کرده تا فهرست نمایش داده شود